-

AUU

Intermare, jedyne rozwiazanie.

W miejscu gdzie lezy Polska wymagany jest pewien krytyczny, lub wiekszy, zasob sily. Ekonomicznej, wojskowej, finansowej, demograficznej, terytorialnej, kulturowej, zasob woli, ducha i ofiary.

Dopoki ten zasob byl dostateczny, Polska trwala i rosla. W momencie gdy najpierw zabraklo woli, potem checi do ofiary, sily wojskowej i ekonomicznej, to Polska zostala rozebrana i stracila rowniez terytorium.

Te wymagania nie zmienily sie nigdy, i sa aktualne rowniez dzis. Polska w swojej obecnej formie, z terytorium zaledwie 1/3 tego co bylo, nie ma szans przetrwania, w tym miejscu, jako suwerenny organizm. Dzis realizowany jest niemiecki plan Mitleuropa tworzacy dookola Niemiec krag panstw uzupelniajacych niemiecka gospodarke, dostarczajacy uslug i sily roboczej. Rodzaj kolonii.

Powrot do Polski Trojga Narodow jest juz,  prawdopodobnie,  niemozliwy.      Ale jest mozliwa jakas forma unii krajow polozonych w tym miejscu.
Powstale kilka lat temu Heksagonale zostalo szybko rozmontowane przez Niemcy.
Teraz z inicjatywy Polski i Chorwacji powstalo MIedzymorze.      Organizacja panstw od Lotwy i Estonii po Austrie, Slowenie i Chorwacje.

W sytuacji gdy "stare" panstwa UE pograzaja sie w kryzysie i traca wole istnienia, USA musza przemyslec sojusze.
Wyglada na to, ze decyzje zostaly podjete.
Najpierw przez amerykanskich wyborcow, ktorzy zaglosowali na Trumpa. A potem przez ekipe Trumpa  i  Pentagon.
W sytuacji rosnacych zagrozen w Azji, US nie moze sobie pozwolic na slabych i niepewnych sojusznikow w Europie.
Coz pozostaje ?
Miedzymorze pod przywodztwem Polski.
Brzmi nieprawdopodobnie ?
Tak.
Ale jakie sa inne opcje ?
Nie ma.tagi: polityka 

AUU
7 lipca 2017 10:50
7     885    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
marek-natusiewicz @AUU
7 lipca 2017 11:19

Warto zwrócić uwagę na fakt, że od Warszawy, przez Łódź, Katowice-Kraków, Ostrawę, Bratysławę-Wiedeń aż do Budapesztu ciągnie się strefa aktywności podobna do tej na wschodnim wybrzeżu USA, przy zbliżonej liczbie ludności. Brakuje jedynie komunikacyjnych "spinek" z prawdziwego zdarzenia...

zaloguj się by móc komentować

chlor @AUU
7 lipca 2017 11:32

To nie jest tak, że jakieś państwa w Europie mogą samowolnie przemeblować geopolitykę, a mocarstwom pozostaje bezsilne złorzeczenie.

zaloguj się by móc komentować

AUU @chlor 7 lipca 2017 11:32
7 lipca 2017 12:10

Zwykle   silni  decyduja.  Ale  kto  jest silny ? Czym ?   Kiedy ?  Wlasnie  potegi  sie  oslabiaja  pochodem  komunizmu   kulturowego,  wiec  my  relatywnie rosniemy w sile.   Balans sie  zmienia.  Z  drugiej strony "slabi"  zaczynaja widziec co sie dzieje i  kombinuja.     Taki moment w historii.  W  1918  tez tak bylo.    Nasz  problem polega na tym, czy wykorzystamy szanse ?  Widac, ze czesc   Polakow  zupelnie tego nie rozumie i trwaja na utopijnych,  przebrzmialych,  minimalistycznych,  socjalistycznych........   pozycjach.   Ale czesc, rosnaca, widzi co sie dzieje i  wybieraja  inne szanse.  Fabryki mozna zbudowac,  pieniadze wydrukowac,  ale  zdecyduje wola  dzialania  i  zrozumienie.    Swoja droga,  kto  napisal  przemowienie Trumpa ?     I   kto   zdecydowal, ze to wlasnie ma byc tak ?

zaloguj się by móc komentować

AUU @marek-natusiewicz 7 lipca 2017 11:19
7 lipca 2017 12:27

Racja.  I Wegry  sa  w  nieco podobnej sytuacji.   Tradycje i  pamiec  Korony sw Stefana  trwaja,  ale  mozliwosci  odbudowy  Wielkich Wegier  wprost, tez nie ma.  Wiec  jesli sa  aspiracje, to trzeba szukac  wspolczesnie mozliwych rozwiazan. Jesli  bedzie wola i aspiracje, to rozwiazanie sie znajdzie.

zaloguj się by móc komentować

chlor @AUU
7 lipca 2017 13:02

Dopiero teraz przeczytałem całe przemówienie. Rzeczywiście mocno odjechane w dobrym kierunku. Wygląda że pisane głównie w Warszawie. No, ale to tylko przemówienie polityka, ta mniej ważna, bo widoczna część polityki.

zaloguj się by móc komentować


Godny-Ojciec @chlor 7 lipca 2017 13:02
7 lipca 2017 23:36

Chodakiewicz :) Nie koniecznie w Warszawie. Myślę, że nosił to przemówienie gotowe w teczce zanim jeszcze poznał Trumpa :)

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować